DALDIRMA YAĞ ALMA-1

     Sprey yağ alma sonrasında askıdaki karoser (işlem gören parça) vinç ile alınır ve bir sonraki proses olan daldırma yağ alma işlemine aktarılır. Daldırma yağ alma prosesindeki amaç sprey ile ulaşılamayan parça yüzeylerine ulaşmaktır. Bu işlem, yüzeyin kirlilik derecesine bağlı olarak  2-3 dk sürmektedir. Daldırma yağ alma işlemi paslanmaz çelikten imal edilen bir tank içerisinde gerçekleştirilmektedir. Kimyasal karışımın sıcaklığı 40-60°C arasında olmaktadır. Isıtma işlemi eşanjör ile sağlanmaktadır.

     Karışımın sıcaklığı iki yollu motorlu vana vasıtasıyla kontrol edilmektedir. Oluşabilecek ısı kayıpları engellemek için tank yüzeyi yalıtım malzemesiyle kaplanmaktadır. Tankın alt kısımları konik ve taşkanında delikli elek filtreler bulunmaktadır.

     Tank içerisinden alttan emilen sirkülasyon sıvısı magnetik filtreden geçerek, taşma (borusundan) gelen sıvı ile bir hatta birleşir. Birleşen bu hat tekrar ayrılır. Kolun biri siklon ve esanjör hattı diğeri ise dönüş hattı olarak devam eder. Her iki hat tekrar birleşerek tek bir noktadan tanka geri beslenir.

Bize ulaşın.

Bize ulaşmak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli. Bilgileriniz bize ulaşır ulaşmaz yetkilimiz sizinle iletişime geçecektir.